Ile kosztuje upadłość konsumencka?

Ile kosztuje upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka i związane z nią koszty nie są tajemnicą. Natomiast co ma wpływ na cennik ustalany przez kancelarie przygotowujące wniosek o upadłość konsumencką? Wbrew pozorom ma na nie wiele czynników.

Upadłość konsumencka koszty

Ile kosztuje upadłość konsumencka? Koszt upadłości konsumenckiej to w teorii 30 zł, które trzeba wnieść w ramach opłaty sądowej. Chcąc jednak mieć wsparcie w przygotowaniu wniosku o upadłość konsumencką pozostałe koszty związane z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej to cena przygotowania wniosku o upadłość konsumencką, które oscylują od 2000 zł do nawet 16 000 zł! W teorii każdy prawnik posiada taką samą wiedzę i powinien umieć przygotować wniosek o upadłość konsumencką. Warto więc się zastanowić, z czego pochodzą te rozbieżności? W większości wynikają z  kosztów reklamy, sprawności przygotowywania wniosku czy lokalizacji kancelarii czy innych kosztów stałych.

Ile kosztuje upadłość konsumencka?
Ile kosztuje upadłość konsumencka?

Jak wybrać kancelarię do ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

W swojej praktyce spotykamy się z klientami, którzy po skompletowaniu dokumentów i złożeniu ich do kancelarii czekają wiele miesięcy na przygotowanie wniosku o upadłość. Przy okazji ponosząc dodatkowe koszty i dostarczając nowych dokumentów bez informacji o ostatecznej cenie. Stąd jednym z ważniejszych kryteriów są jasne warunki ujęte na piśmie w postaci szczególnie jasno zakreślonego terminu i całkowitej ceny za przygotowanie wniosku. Pierwszym kryterium powinny być jasne warunki współpracy.

Drugim kryterium jest zrozumienie sytuacji i wczucie się w nią, na co pozwala indywidualne podejście ze strony prawnika przygotowującego wniosek o upadłość konsumencką. Jest to element o tyle ważny, że taka osoba będzie wsparciem dla Ciebie przez cały okres postępowania.

Kolejnym istotnym kryterium jest doświadczenie praktyczne. W tym aspekcie najlepiej jest, żeby kancelaria przygotowująca wniosek o upadłość konsumencką miała też praktyczne doświadczenie w postępowaniu po ogłoszeniu upadłości albo współpracuje z doradcą restrukturyzacyjnym co pozwoli uniknąć nieprzyjemności na dalszym etapie. Niestety część kancelarii skupia się na ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, a później klient zostaje sam przed syndykiem i sądem. Warto więc zweryfikować czy kancelaria, której chcemy powierzyć napisanie wniosku miała do czynienia z tą tematyką.

Czy wyższa cena jest, więc gwarantem wyższej jakości? Niekoniecznie. Na cenę w niektórych przypadkach mają niestety koszty reklamy czy dłuższy czas przygotowania wniosku wynikający z nieznajomości materii. Jeśli prawnik ma doświadczenie i posiada odpowiednie umiejętności już przy wstępnej analizie będzie w stanie wskazać ile czasu potrzebuje na przygotowanie wniosku i jaki to będzie koszt oraz nie będzie obawiał się zawrzeć pisemnej umowy.

Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia? Wejdź na www.upadanie.pl i wyślij do nas informacje.

`

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *