Wszystkie koszty upadłości konsumenckiej

Często pytacie nas, czy uruchomienie procedury upadłości konsumenckiej jest drogie, czy tanie. Postaramy się więc tutaj odpowiedzieć na to pytanie.

Aby rozpocząć postępowanie upadłościowe trzeba oczywiście najpierw złożyć wniosek do sądu. Konieczne tu będzie uiszczenie opłaty skarbowej w wysokości 30 zł na rachunek wydziału do spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych sądu rejonowego. Będzie to nasz jedyny koszt pod warunkiem, że sami wypełnimy dokumentację sądową i sami siebie będziemy reprezentować na rozprawach. Jeśli jednak planujemy zatrudnić pełnomocnika, dodatkowym kosztem będzie kwota 17 złotych.

Inne koszty upadłości konsumenckiej

Powyższe kwoty są stałe i zapewnione przez ustawodawcę. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że pojawią się koszty związane bezpośrednio z prowadzoną rozprawą. Sąd może nałożyć na nas obowiązek ich pokrycia. Często w takich sprawach konieczna będzie pomoc ze strony kancelarii prawnej. Wypełnienie wniosku, zgromadzenie i załączenie dodatkowych dokumentów musi być dobrze przeprowadzone. W przeciwnym przypadku nasz wniosek do sądu zostanie odrzucony. Stąd w trudnych przypadkach niezbędna będzie profesjonalna pomoc prawna. Jej koszty uzależnione są od wielu czynników – lokalizacji, zawiłości sprawy, itd.

Upadanie.pl – pomoc w upadłości konsumenckiej

koszty upadłości konsumenckiej

`

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *