Historie ludzi, którzy przeszli upadłość konsumencką

W ramach swojej praktyki spotkaliśmy się z wieloma historiami ludzi, którzy ogłosili upadłość konsumencką i w cyklu „Historie ludzi, którzy przeszli upadłość konsumencką” będziemy prezentować zanonimizowane życiorysy ludzi, których przerosły różnego rodzaju sytuacje życiowe i którzy ogłosili upadłość konsumencką.

 

Upadłość konsumencka hazardzisty

Pierwsza historia to historia Pana Antoniego (imię zmienione), który z sukcesami prowadził własną działalność gospodarczą. Następnie zakończył ją i rozpoczął pracę w której osiągał zarobki sięgające 10 000 zł netto miesięcznie. W związku z tym posiadał wysoką zdolność kredytową, która pozwalała mu na dostatnie życie i kupno mieszkania w centrum miasta. Niestety, Pan Antoni był osobą uzależnioną od hazardu, która nie radziła sobie z nałogiem.  Doprowadziło to do lawinowego zadłużania się, sięgającego ostatecznie kwoty 1 000 000 zł. Gdy podjął leczenie zdecydował, iż pragnie rozpocząć nowe życie. W momencie złożenia wniosku o upadłość konsumencką jego wynagrodzenie było zajęte przez komornika, a mieszkanie licytowane.

Dzięki upadłości konsumenckiej Pan Antoni ze sprzedawanego mieszkania dostał pieniądze na najem innego mieszkania przez 2 lata, uwolnił się od komorników i umorzył znaczącą część swoich długów.

 

Jeśli zainteresował Cię cykl, zajrzyj do kategorii Historie ludzi, którzy przeszli upadłość konsumencką.

Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia? Wejdź na www.upadanie.pl i wyślij do nas informacje.

Jakub Belchowski

Asystent Syndyka

Lege Advisors Sp. z o.o.

`

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *