Upadłość konsumencka po rozwodzie

Upadłość konsumencka po rozwodzie
Upadłość konsumencka po rozwodzie

Pora na kolejny trudny temat – upadłość konsumencka 2020 po rozwodzie. Druga historia to historia Pani Beaty (imię zmienione), która pracowała zawodowo, zajmowała się domem i dziećmi, a jej mąż posiadał duże przedsiębiorstwo, które generowało regularne przychody. Po pewnym czasie mąż namówił ją, żeby zarejestrować działalność na nią, a on wszystkim się zajmie. Miało to wynikać z problemów z uzyskaniem kredytu na niego, natomiast ona jako, że miała czystą historię kredytową miała nie mieć problemu z uzyskaniem kredytu.

Pani Beata nie widziała przeciwskazań, więc pozwoliła przerejestrować na siebie działalność męża oraz podpisała bez czytania wszystkie dokumenty jakie podsuwał jej małżonek. Przez pewien czas wszystko było tak jak mówił jej mąż. Firma dalej prosperowała i przynosiła zyski oraz udało się dostać spory kredyt na rozwój firmy. Tę idyllę przerwały problemy małżeńskie – mąż coraz częściej wracał do domu zdenerwowany, przy każdej możliwej okazji dążył do kłótni Pani Beata zrzucała to na karb przepracowania i coraz gorszej sytuacji firmy, która pomimo wysokich przychodów miała coraz większe koszty.

Pierwsze problemy finansowe

Pewnego dnia Pani Beata przeżyła szok, kiedy odebrała pismo od komornika, który domagał się zwrotu długów. List wpadł jej w ręce przypadkowo, zazwyczaj całą korespondencję najpierw czytał jej mąż . Gdy zapytała się małżonka o pismo dowiedziała się, że firma jest na skraju upadłości i  nie ma jak jej uratować. Nie chciał mówić Pani Beacie o problemach finansowych firmy, żeby jej nie martwić. Pomimo walki o uratowanie wspólnego biznesu stracili wszystko, w tym własny majątek zostając bez środków na życie.

Pani Beata otrzymała wtedy od życia kolejny cios, którym był rozwód. Jej mąż przyzwyczajony do życia na wysokim poziomie nie potrafił wytrzymać sytuacji, gdy musieli liczyć się z każdym groszem. Kiedy zorientował się, że wszystkie pozostałe długi są na jego żonę złożył pozew o rozwód. Została wtedy sama z małymi dziećmi i długami.

Upadłość konsumencka po rozwodzie – umorzenie długów

Przez wiele lat próbowała wiązać koniec z końcem, desperacko próbując wyjść z długów. Jednak gdy zaczęła chorować zrozumiała, że nie podoła temu wszystkiemu. Znajoma doradziła jej upadłość konsumencką.

Po ogłoszeniu upadłości zgłosił się do niej syndyk, który wytłumaczył jej jak będzie wyglądało dalsze postępowanie. Z ogłoszeniem upadłości wszyscy komornicy umorzyli postępowania egzekucyjne, a wierzyciele przestali ją nękać. Nastał od dawna niezaznany spokój. Pani Beata wiedziała, że to nie koniec, że czeka ją przygotowanie wniosku końcowego i rozprawa końcowa. Na całe szczęście, pomimo długu sięgającego 300 000 zł Sąd wziął pod uwagę trudną sytuację Pani Beaty i postanowił umorzyć jej zobowiązania w całości.

Jeśli zainteresował Cię cykl, zajrzyj do kategorii Historie ludzi, którzy przeszli upadłość konsumencką.

Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia? Wejdź na www.upadanie.pl i wyślij do nas informacje.

Przemysław Furmanek
Asystent Syndyka
Lege Advisors

`

3 thoughts on “Upadłość konsumencka po rozwodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *